משפצים, אבל מאיפה מתחילים?

ההתחלה היא תמיד קביעת יעדים. יעדי שיפוץ, וגבולותיו, כוללים תיחום זמן, כסף כמו גם זיהוי והגדרת הצרכים. יש לחשוב על כל דיירי הבית , מטרות השיפוץ ולמי יהיה הבית מיועד לאחר השיפוץ.

כאשר קובעים מסגרת זמן וכסף לשיפוצים, כדאי לקחת בחשבון חריגה של כעשרים אחוז מהתכנון המקורי ולהביאה בחשבון מראש כיוון שתמיד יהיו ארועים בלתי צפויים איתם יהיה צורך להתמודד במהלך השיפוץ שיעלו סכום כסף נוסף.

דבר נוסף אותו יש לעשות עם תחילת השיפוץ הוא מדידה מדויקת של האיזור אותו רוצים לשפץ, ותכנון השיפוץ בהתאם למסגרת הזמנים, התקציב והמידות.


 

לבד או עם מעצב?

כדי לעשות שיפוץ לא חייבים לקחת מעצב פנים. היתרונות בבחירת מעצב פנים הם

· הניסיון שהמעצב מביא איתו הן במציאת פתרונות ובהבאת רעיונות עליהם המשפץ אולי לא יחשוב לבד

· מעצבי פנים מכירים את הספקים השונים ויודעים איפה ניתן להשיג גופי תאורה, ריהוט או צבעים וזכאים להנחות ברכישתם

· מעצב פנים יכול גם לתפקד כמנהל פרויקט השיפוץ ולתאם בין הספקים השונים דבר המשחרר את הלקוח ממטלה זו.

אם חושבים להשתמש בשירותי מעצב פנים יש לסכם מולו מה יהיה התעריף לכל אחד משלבי העבודה, וכמה שעות פיקוח העבודה כוללת. רצוי לסכם גם שכר עבור שעות נוספות ככל שידרש. כאשר בוחרים מעצב פנים יש להתחשב מלבד המחיר והכימיה גם בהשכלה והרישוי של המעצב. במידה וקיימת דרישה לשבור קירות, להתקין צנרת חדשה וכדומה - רצוי לבחור מעצב פנים שלו גם תואר באדריכלות.

כתב כמויות ובחירת קבלן

לאחר בחירת תוכנית השיפוצים הרצויה אצל המעצב או יצירת תוכנית שיפוצים כזו לבד, יש להכין כתב כמויות ולבחור קבלן. במידה ואתם עובדים עם מעצב, קרוב לודאי ששני שלבים אלו יעשו על ידי המעצב. במקביל יש לדאוג לפוליסת ביטוח דירה מתאימה אשר תכסה את תקופת השיפוצים ובעיקר נזקי צד ג' שעלולים להגרם לקבלן ופועליו כמו גם נזקים לדירות שכנות שעלולים להתרחש עקב פיצוצים בצנרת, לדוגמה.

זה גם השלב בו כדאי לרכוש חומרים. ככל שרכישת החומרים תעשה מוקדם יותר כך תוודאו כי לא יחול עיכוב עקב עיכובים בהזמנת החומרים, תוכלו לרכוש בנינוחות ולהשוות מחירים וגם להשיג מחירים נוחים יותר על פי רוב.

הכל עניין של תזמון

לאחר שלב השבירה והסרת הריצוף מתחילה עבודת התזמון בין הספקים השונים. יש רצף, ואינסטלטור, חשמלאי, איש אלומיניום וצבע ועוד המון ספקים שכל אחד מהם אחראי לתחום מאד מסוים. ככלל, רצוי לדאוג כי בכל שלב קיימת ההכנה לעבודתם של הספקים שיגיעו אחר כך ובעיקר בשלב בו הרצפות למעלה - כדאי לבדוק שכל החיווטים נכונים ושכל האינסטלציה הפנימית מוגדרת ומסודרת. 


 

It's a Wrap

השיפוצים לקראת סיום ואתם כבר שוקלים לשוב להכנס ולגור בדירה. זה הזמן למצוא מובילים מתאימים. אם אתם מתכוונים להתקין מספר אביזרי חשמל כדאי להפריד את ימי ההתקנה וההובלה כדי לא ליצור בלגן.

דאגו להעביר מבעוד מועד קווי טלפון, חיבורים לכבלים או ללווין - בדרך זו יחסכו מכם הימים הראשונים המנותקים. דבר נוסף שיש לדאוג לו הוא חברת ניקוי טובה שתדאג כי הבלגן שנגרם עקב השיפוצים - נוקה ואז כדאי גם להציץ שוב בפוליסת ביטוח דירה ולוודא כי כל הרשום בה עדיין בתוקף. לעתים לאחר השיפוץ הדירה גדולה יותר, או שערכה עלה ויש לעדכן את הפוליסה על מנת להשאר מכוסה במידה מספקת.

 

שיפוץ הוא הזדמנות לחידוש, אבל רבים נמנעים ממנו בגלל הפחד מכניסה לפרויקט כל כך גדול הכולל פרטים כה רבים שאליהם יש לשים לב. אם הולכים צעד אחר צעד, אפשר להתמודד על הפרויקט מבלי ללכת לאיבוד.

סיני סטור

ברשתות החברתיות

  • fb
  • t
  • g+

03-6377002

03-6377012

03-6377011

03-6377015

03-6377001

054-3491500

050-5339367

דלפק ראשי

חשמל ואינסטלציה - אורן מלמד

מחלקת צבע  - שרון שמחון

מרכז הזמנות 

הנהלה

וואצאפ לשירות והזמנות

WEDI שירות והזמנות

שירות לקוחות

  •  גולומב 32 תל אביב, Tel Aviv-Yafo, Israel

  • שירות לקוחות: 036377009

  • שעות פעילות

  • א'-ה' בין השעות 1600 - 05:30 
    יום ו' בין השעות 12:00 -  06:00 (תל אביב)

  • **אולם התצוגה בתל אביב סגור עד להודעה חדשה